Jak bezpiecznie wymieniać waluty w Internecie?

Wymiana walut online to coś, co każdego roku robi już ponad 400 000 osób w naszym kraju, więc na pewno nie jest to jakaś nisza czy margines. Mimo wszystko, trzeba sobie zadać pytanie, w jaki sposób wykorzystywać kantor online, by w pełni skorzystać z oferowanych przez taki serwis możliwości oraz by nasze pieniądze były w pełni bezpieczne.

Można wybrać dowolny kantor

Jeśli chodzi o to, który konkretnie internetowy kantor wymiany walut wybrać do przeprowadzenia naszej operacji, w zasadzie nie trzeba się nad tym zastanawiać.

Każdy kantor tego typu działający w naszym kraju to dobry wybór, ponieważ wszystkie one podlegają dokładnie takim samym zasadom odnośnie monitoringu ich operacji i wszystkie są w pełni bezpieczne. Można wybrać serwis gieldawalut.com, który jest ceniony za bardzo przejrzysty interface i ogólnie wygodę korzystania z niego, ale jeśli ktoś się zdecyduje na inną witrynę, na pewno nie będzie to kłopotem.

Banki i kantor

Samo handlowanie to tak naprawdę wysyłanie pieniędzy z naszego banku z kont złotówkowych i walutowych na konta kantoru. Dlatego tak naprawdę największym elementem ryzyka są nie same kantory online, ale właśnie banki. Dlatego trzeba się przyłożyć do wyboru odpowiedniego banku.

Wszystkie polskie banki online powinny być oczywiście w pełni bezpieczne, ale nie jest żadną tajemnicą, że nie niektóre z nich powinny mieć zdecydowanie lepsze zabezpieczenia bankowości elektronicznej niż jest to do tej pory. Musimy też dołożyć wszelkich starań, by nie paść ofiarą ataku phishingowego lub podobnego.

Handlujmy z głową

Bardzo tanie handlowanie walutami w kantorach internetowych, które w dodatku odbywa się w sposób niemal natychmiastowy, zachęca użytkowników takich serwisów do gry spekulacyjnej. Spekulacja to najogólniej rzecz biorąc, kupowanie i sprzedawanie waluty online nie po to, by dostać tą walutę, której na potrzeba, ale by zarabiać na różnicach kursowych.

Jest to oczywiście jak najbardziej możliwe i są osoby, które w ten sposób zbiły fortuny, ale trzeba pamiętać, że do takiego rodzaju inwestowania potrzebna jest odpowiednia wiedza, by nie stracić. Portale o charakterze internetowych kantorów sprawiają, że handel walutami jest dziecinnie prosty i do tego bardzo tani, przez co chęć zaryzykowania pojawia się niemal u każdego, ale samo to, że jest taka opcja, nie oznacza jeszcze, że osoba bez żadnych podstaw w świecie inwestycji powinna z nich korzystać.

Dodaj komentarz