Na co zwracać uwagę wymieniając gotówkę online?

Wymiana walut online to duże udogodnienie dla kredytobiorców, osób pracujących zagranicą oraz urlopowiczów. Kantory internetowe to rozwiązanie przyszłości i coraz więcej osób wykorzystuje ich potencjał. Niestety, jak w każdej branży, zdarzają się podmioty działające na granicy prawa. Sprawdź, na co zwracać uwagę, aby mieć pewność, że wybrałeś uczciwy i sprawdzony kantor.

Tabele kursów

Aby przyciągnąć klienta, kantor online może stosować nieuczciwe praktyki reklamowe, takie jak manipulacja ceną kursu. Zapoznając się z tabelą kursów, warto zwrócić uwagę na obecność progów transakcyjnych. Jeżeli cena kursu wydaje się podejrzanie niska, istnieje prawdopodobieństwo, że kantor internetowy uwzględnił cenę kursu dla obrotu wyższymi kwotami, np. przekraczającymi 1000 euro.

W przypadku gdy wymiana online opiewa na niższe kwoty cena kursu może nie być tak atrakcyjna. Dobre kantory elektroniczne udostępniają specjalne kalkulatory, tzw. kalkulatory korzyści, za pomocą których można szybko sprawdzić kurs dla określonej transakcji oraz przeliczyć sumaryczny koszt zakupu waluty online.

Dodatkowe opłaty

Uczciwie działające kantory zarabiają na marży, nieuczciwe szukają sposobów na pomnożenie zysków kosztem nieuwagi klienta. Częstą praktyką podmiotów działających na granicy prawa jest naciąganie klienta na płatne przelewy. Kantory o ugruntowanej pozycji współpracują z wieloma bankami i zapewniają klientom dostęp do bezpłatnych kont walutowych.

Nowo utworzone kantory, mające konto w jednym banku, mogą pobierać opłaty za dokonywania przelewu na konto w innej instytucji. Jeżeli nie chcesz tracić pieniędzy, sprawdź, czy kantor online nie przenosi opłat, z tytułu przejęcia przelewu walutowego, na klienta.

Nieudana transakcja

Zdarza się, że kantory odmawiają realizacji zlecenia bez podania przyczyny. W takiej sytuacji klient nie otrzymuje waluty, a pieniądze zostają zwrócone na jego konto po upływie określonego w regulaminie czasu. Jeżeli w regulaminie serwisu znajduje się zapis o możliwości odstąpienia od zlecenia, warto zastanowić się, czy współpraca z takim kantorem przyniesie korzyści.

Wybór dobrego kantoru internetowego wymaga ostrożności. Jeżeli chcesz mieć pewność, że twoje pieniądze trafiły w dobre ręce, poświęć chwilę na monitoring strony i zweryfikuj, z kim masz do czynienia.

Dodaj komentarz