Portmonetka czy przelewy – który kantor będzie lepszy?

W Internecie działa obecnie cała masa kantorów online, które umożliwiają nam bardzo tanie wymienianie pieniędzy. Dzielą się one głównie na dwa typy serwisów. Pierwszy z nich działa na zasadzie przelewów, a drugi to tak zwana portmonetka. Który wybrać? Czym się właściwie różnią?

Przelewy

Internetowy kantor wymiany walut taki jak amronet.pl pozwala nam na wymienianie walut śmiesznie niskim kosztem, ponieważ wszystkie transakcje oparte są o kurs walut online, a wymiana walut online jest korzystniejsza. Co więcej, same waluty online pozbawione są swojej fizycznej formy, więc jakiekolwiek problemy z przewożeniem czy przenoszeniem pieniędzy znikają. Wszystko odbywa się na zapisach księgowych, chociaż operacje są jak najbardziej prawdziwe.

Wykorzystanie metody przelewowej to wykorzystanie opcji klasycznej. Polega to na tym, że w momencie, kiedy składamy dyspozycję wymiany walut, nasz bank wysyła sprzedawaną walutę na konto kantoru, a kantor wysyła na rachunek naszego banku odpowiednią ilość wymienionych pieniędzy. Pozwala to zrezygnować z jakichkolwiek kroków dodatkowych. Po prostu wskazujemy rachunki i gotowe.

Portfele

Metoda portfelowa powoduje powstanie dodatkowych rachunków w samym kantorze online. Żeby dokonać transakcji, musimy mieć jakieś pieniądze zdeponowane na takim rachunku, czyli musimy wcześniej dokonać spłaty. Wymienione pieniądze trafiają na nasz rachunek w kantorze, po czym konieczne jest dokonanie wypłaty w sposób, jaki uznamy za odpowiedni, ale poprzez przelew bankowy na wskazane konto.

Wady i zalety rozwiązań

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Największe różnice dotyczą przede wszystkim czasu realizacji transakcji. Jeśli zdecydujemy się na metodę portfelową, musimy najpierw wpłacić pieniądze i poczekać, aż się tam znajdą, aby można było dokonać transakcji. W metodzie przelewowej można handlować od razu.

Z drugiej strony, jeśli chcemy wymieniać mniejsze kwoty na bieżąco, a czasami nawet spekulować na walutach, portfel jest zdecydowanie lepszy, ponieważ zamiana walut wewnątrz portfela trwa dosłownie kilka sekund. Potem, kiedy wszystkie operacje będziemy mieli już dawno załatwione, można spokojnie wysłać pieniądze na swój rachunek w banku.

Obie opcje to po prostu różne opcje, co oznacza, że każda osoba może mieć swoje własne preferencje odnośnie rodzaju kantoru. Co najważniejsze, większość portali tego typu pozwala nam działać w obu podejściach, dzięki czemu można stosować obie opcje zależnie od potrzeby chwili.

Dodaj komentarz