Czytaj mowę ciała

Czasami można się spotkać z opinią, że komuś nie za bardzo podoba się randka online jako wirtualna forma kontaktu i chciałby się od razu spotkać w realu. Takich osób jest całkiem sporo. Ich podejście spowodowane jest tym, że portal randkowy siłą rzeczy nie przekazuje mowy ciała. A ta dla wielu osób, w tym głównie kobiet, jest niesamowicie ważna. Umiejętność jej czytania przekłada się bardzo silnie na sukces spotkania w cztery oczy.

Najwięcej mówią oczy

Czytanie mowy ciała to trening z empatii. Na początku może być z tym słabo, zwłaszcza jeśli ktoś nie jest osobą przesadnie społeczną, ale można się pocieszać, że jest to umiejętność – da się jej nauczyć. Wystarczy trochę teorii i treningu.

Najważniejszym elementem teorii jest to, że zdecydowanie najwięcej w kwestii mowy ciała zawsze przekazują oczy. To one są punktem centralnym wszystkich komunikatów i chociaż bynajmniej nie są jedynym nadajnikiem, są bez porównania najważniejsze.

Istotne jest to, gdzie patrzą oczy, czy łapią kontakt wzrokowy, czy też uciekają w bok. Równie istotne jest czy kiedy pojawia się uśmiech, śmieją się też oczy. Okolice oczu to zbiór mięśni mimicznych, które albo wzmocnią, albo wygaszą każdą emocję, dzięki czemu można powiedzieć, czy ktoś jest tylko uprzejmy, czy jest realnie zainteresowany.

Dodaj komentarz