Poznawanie się krok po kroku

Miłość i związki mają bardzo różne oblicza. Czasami małżeństwa poznają się przez rodzinę lub wspólne otoczenie i spotykają się zupełnie neutralnie przez lata, zanim zacznie się między nimi coś dziać. Kiedy indziej wystarczy jedna impreza, przypadkowe spotkanie i wszystko dzieje się z dnia na dzień, z godziny na godzinę.

Nie da się tutaj nakreślić jednego scenariusza. W czasie pandemii powstaje kolejny scenariusz i to taki, którego większość uczestników w ogóle nie traktuje jako realnej opcji. A jednak.

Związek tylko przez Internet

Większość poradników odnośnie budowania związków w oparciu o portale internetowe zawsze podkreśla, że nie należy przesadzać z czasem spędzanym na randkowaniu online. Wystarczy tylko się zapoznać, przekonać, że mamy do czynienia z kimś, kto ma dobre intencje i przenieść znajomość do świata realnego.

W dobie kryzysu zdrowotnego takie podejście jest oczywiście niemożliwe, ale portale randkowe nie tracą przez to swojego bytu. Związki dłużej mają charakter platoniczny, co przekłada się na znacznie lepszy stopień poznania się przez partnerów, zanim dojdzie do spotkania w cztery oczy. Jak pokazują badania znawców tematu, trwająca kilka tygodni znajomość internetowa, poprzedzająca pierwsze spotkanie zwykle pomaga w rozwoju związku.

Dodaj komentarz